HaberleR

güncel tanıtım sitesi

1957 beyzbol üretmenin bitmesi, Brooklyn Dodgers yönetimini uzun süre sınırlamak için bir mezra için hazırlandı.

Ön tarafta “Dodgers” diyen ev tulumları, Flatbush’un gıcırtılı eski ve kahramanları ön büronun çoğu, ayrıca Müdür Walter Alston ve onun gelecek vaat eden genç oyuncular, eğitimsal hareket eden sandıklara girdi. (Brookly’den gelen genç solcu Sandy Koufax’ın hiç kullanılmadığı konusunda pek mühlet değillerdi.)

Beyzbol Vaat Edilen Topraklara doğru ilerliyordu. Tarihi New York Giants da yanlarında Willie Mays’i San Francisco’ya taşınıyordu. ( noivegörmek.)

Ancak son günlerdeki kapalı vagonlardaki hiçbir şey ya da hiç kimse, Bronx’taki Ford yayın kampından ve Brooklyn’deki Vin Scully adlı genç adlı genç bir adamdan daha iyi beyzbolu nakledemez ve nakletemezdi.

Vin S, herkesten veya her kötücully, beyzbolu ozona yüzerek gönderdi – önce biçimli Kolezyum’dan, sonra 1962’den, Chavez Ravine’e yerleştirilmiş bir eski Meksika kampındaki pastel vahadan.

Scully, sıcak bir iklime sızan ve yerel halka büyük lig beyzbolunun ince noktalarını öğreten sıcak sesti. (Biz somurtkan, terkedilmiş Dodgers ve Giants taraftarları, Joe DiMaggio ve Ted Williams’a karşı, istekliların bezbol hakkında herhangi bir şeyni beklemeten hoşlandık.)

Chavez Ravine’deki akşamlarda, ortak payda kalabalık ya da halka hitaponslar değil, Scully ve yardımcılarının, Bay Hodges, Reese ve Snider’ın geçmiş kahramanlıklarının yanı sıra sırayı tartışan oyun-oyun anlatımıydı. Erskine ve Furillo, çoğu zayıflayan pillerle çalışıyor.

Scully’nin kulağa hoş gelen sesi, basketbol sahasına planlama programı kolay “transistörlüler” adı verilen yeni markaların gelen stereofonik dalgalar üzerinde süzülüyordu.

Homer beyzbol spikeri gibi, “Şu şuraya bir kaç koşuyorlar!” diyen şeyler söylemeye meyilli değildi. Salı günü 94 yaşında vefat eden Vincent Edward Scully, asla salı olmadı, asla kök salmadı, asla patronluk taslamadı, asla vaaz değildi – sadece oyun aradı ve oyuncularla ilgili kişiler değil ekledi. Onun oyuncak seti, sandalyeyi kaldırılan, sevilen bir yaşlının sahada oyununu açıklamasını gözden geçirmek. 1958’de, sadece 30 yaşında olan Vin Scully, başka bir dünyada sevilen bir franchise deposuydu.

Scully, istatistik gibi ölçüçileri, tüm izleyicileri günip eğlendirebildi. kredi… Harold Filan/Associated Press

Eski sahibi Walter O’Malley’nin oğlu Peter O’Malley, “İlk kaleci, menajer ya da takımdı – kesinlikle kazanılan ve kaybedilen rekorlarla değil, çünkü zor bir yıl geçirmişler.” The Los Angeles Times’tan Bill Shaikin’in Temmuz içmeki bir makalesinde, Scully’nin Los Angeles’ın üzerine bir açıklama yapacağını söyledi.

“Ekibi tanıtan Vinny’ydi” diye ekledi. “Bunu daha iyi olabilecek durumda değildi. O zaman ve bugün etkiyi yaratmak için durakladığınızda, bu olağanüstü.”

Dodgers’ın kurtarılması için Brooklyn taraftarları için bir teselli, Scully’nin kulak misafiri olmasıydı. World Series oyunlarını sık sık kullandı ve bize nemizi hatırlatabilirdi. Gil Hodges ve Duke Snider Mets’e soluk ikonlar olarak geldiler, ancak Scully oyunun sonunda hava dalgalarında belirecekti.

Red Barber’da Scully’nin iyi bir bölümü vardı ve Scully genç bir (Devler) hayranlarıyken Brooklyn maçlarını yayınlıyordu. Berber, Güneyli pıtırtısını uygulamıştı. (“Bezelye takımını yırtıyor”, bir ravent yiyen, Dodger “kedi kuşta üzerinde” – onun tam olarak ne anlama gelmeden Berberden hedefleniyor.) ancak şakacı ve hedefciliklerin arkası, daha önce öğretmenliği düşün bir din adamıydı.

Judith.Hiltner ve James R. Walker, Nisan ayında kutlanan “Red Barber: The Life and Legacy of a Broadcasting Legend” bilgilendiricide, ber’ın gençyedeğine nasıl yani bir rejimin gelişini anlatıyor.

Bir gün Scully, bir kişinin neden kadroda olmadığı konusunda yayında biraz bahsedilmiştir; Berber öncesi eğitim, ona eğitim kursu.

Yazarların Scully’nin göre başka bir zaman, yarışmadan önce bira içiyordu, Scully’nin sınavında bir ev antremanı hedefleniyor. Alkole yabancı olmayan berber, Scully’ye bir içerken görülmeyi göze alamayacağını söyledi.

Yazarlar, Scully’nin yakın disiplin hakkında akıllı eğitim, herkesinna hakkında bilgida ve “Eski Kızılbaş” göre mektuplarda Barber’ı göre her zaman akıl hocası olarak yazdığını belirtiyorlar.

Barber Güney’in bildiğisa, Scully sessizliğiyle, kullanımıydı. Önemli bir yayıncının kükremesinden ziyade kalabalığın kükremesini hak fark etme. Mikrofonun başına gelme ve kükremelerin kapsamına girer.

1986’da, Scully New York’a geri dönen ve Red Sox’un yüzünün yüzünün yüzünü tırmanışının devamını, franchising’ın 1918’den bu ilk Dünya şampiyonası için final çıkışını bekledi. Bunun üzerine, Mookie Wilson’ın top sürme okuluna, Bill’in kayarak birinci sınıfının yerine küçük yaştayken. Buckner ve World Series’in kahramanı bir oyuna uzatıldı.

Mookie Wilson’dan gelen bir yer topu Bill Buckner’ın eldiveninin kaydında, anaokulunda Scully oldu. kredi… Stan Grossfeld/Boston Globe, Associated Press aracılığıyla

“Önce küçük yuvarlanıp… çantanın arkası!” Scully başladı ama sonra ekledi: “Buckner’dan geliyor! İşte Knight geliyor ve Mets kazandı!”

Scully üç tam dakika boyunca temelden başlamakken Shea Stadyumu çıldırdı. Sonra, “Eğer bir bin kelimeye bedelse, yaklaşık bir milyon kelime görmüşsünüzdür, ama bundan daha fazlası, 1986 Dünya serisinin 6. Oyununun kesinlikle tuhaf bir sonunu görmüşsünüzdür.

Burada, daha önce, harika kariyerinde Scully bir şeyi kaçırdı. New York spor yazarlarının Mets tarafından kazanılan bir zaferden asla bahsetmediğini kaydetti. Daha fazla yazı olarak tezahürat yapmadığımızı, gece gündüz Mets’in açıklanamayan bir şekilde bir şekilde oyunu oynamak (ve bir yağmurdan sonra) için hikayelerimizi yeniden yazmak kalmanın sonra nefesiyle nefese nefese başlamamızı kaydettim. Pazar günü.)

2016 yılında emekli olan Scully, World Series’de sevilenlerle 2017 için geri döndü. kredi… Harry Nasıl/Getty Images

Scully’nin ekrandaki aksiyona kusursuz güveni, iki Dünya serisinden sonra, sakatlanan Kirk Gibson, Oakland A’yı takip eden Dodgers’a çimdik atmak için topalladığında ona iyi hizmet etti. Oyunu oyunu homer’ı aradı, ancak Dodger Stadyumu patladığında 65 saniye sessiz kaldı, sonra kısa bir yorum yaptı ve 29 saniye boyunca tekrar sessiz kaldı. O Vin Scully’ydi ve tüpün önündeki evdeki rakiplerin bakışlarını ve kulaklarını, kendisinin besleyebileceğini tahmin edebiliyordu.

Beyzbol Ligi, Walter O’Malley, Bizim Serserilerimiz ile kaçtığından beri çok yol kat etmişti. Beyzbol, esasen Amerika Birleşik Devletleri’nin doğuş dünya çapında bir spora dönüşmüştü. Kanada’da, Latin Amerika’da, Japonya’da, tüm dünyada taraftarlar skoru olacaktı.

Vin Scully seslerini övenlerdi. Kendini kendine güvenen ama bir yıldızının aurasıyla kendini gösteriyordu. Gösterinin bir yapabildiğini; gevezelik konusunda gerek yoktu.

Devamını Oku