HaberleR

güncel tanıtım sitesi

Joan Laporta’nın esintilerini özlemek zordu. Geçen ay devasa bir dijital panodan aşağıya bakan bakan İspanyol futbol devi FC Barcelona’nın başkanının sırıtan görüntüsü, Las Vegas’taki Palms Casino Resort’un tamamı reklam dolu kapladı.

Bir başka harita gezi haritasında – bir avuç Barselona geziden biri ve bir başka Xavi Xavi Xavi Her zaman vardı – ama çok fazla Laporta’ya geri döndü. Ve belki de Barselona’nın şu anda içinde bulunduğu mali’nin idinin en iyi kumar başkentinde sembol parıldayan bir başbakandı. düzeltmeyi planlayın.

Gerçek Vegas hizmetleri katılıyor.

Bir kısa kısa bir süre önce maaş bordrosunu karşılayamayan bir ekip; Zamanla yıl 487 milyon Euro (496 milyon $) zararla CEO’su tarafından “teknik olarak aşınmış” olarak kendi kendine bir işletme; Şu anda 1, şu anda 1, do aşan borç altında olan bir okulları ve olgunluk, mezunlar mezunlardan başarıdan çıkmanın en iyi yolun kendi yolundaki harcamak karar verdi.

Defterlerini yardıma yardımcı olmak için yaklaşık 700 milyon dolar için bir okul tamamlayıcısı süslemek. Yine de, fon toplaması nedeniyle yapılacak bir projeye devam ediyor. Avrupa’dan duyurulara göre büyük bir satın almayla, bu yazdaki genel tüm büyük büyük daha fazla yeni transferlere para ödedi.

Serbest harcamalar, Barcelona’nın indirimli sepetleri ve 150.000 üyeden bazıları, Laporta’nın büyük bahsilerden bazıları arasında, Laporta’nın büyük bahsi klübünlerde uygulanabilirliği endişeler heyecandı. Ancak, The New York Times’ın Manhattanki bir röportajda, ne teslim edilecek bir röportajda tekrar tekrar tekrar tekrar verdi.

Laporta, “Ben kumarbaz değilim,” dedi. “Hesaplanmış risk alıyorum.”

Ancak risk, Barselona’da bir fikstür geldi.

Laporta, selefinin hangi yıl ikinci kez başkanlığına seçildi ve eski yönetim kurulu, dünyanın en spor takımlarından aynı anda ve büyük büyük küçük çaplı gelmekten dolayı gelen bir olaydan dolayı. Barselona’da yaşayacağınız şehir’nın yavaş yavaş bir şekilde inşa edilmesi, küçükgönüllü kavşakta yaşayabilecekleri bir projeden hayata bir rotaya yönlendirmeye karar verdiniz. Her yıl kazanmaya çalışmaktan başka aday söylüyor.

“Bu bir gereklilik” dedi.

Kulübün iş parçalarını satarak 700 milyon dolardan fazla para toplandı. Kulübün yerel televizyonda yüzde yirmi beşi – yüzünden bir Amerikan yatırım fonuna gitti. Müzik sistemi hizmeti, adının Camp Nou’ya ve daha fazla eşya taşıma araçları formalarının önüne geçmek için hazırlık bir ilişki kurdu. Pazartesi günü, Barselona’daki üretim işinin dört bir tanesi Barca Studios’u bir blockchain şirketi olan Socios’a sattığını duyurdu. Daha sonra eğitim için satışlarda bulunuyor.

Ancak, kulübün kulübünü içinde, para büyük küçük yetenekler biriktirmeye gitti: Polonyalı forvet Robert Lewandowski 50 milyon dolar, Fransız defans için Jules Koundé için 55 milyon dolar, Brezilyalı kanat Raphinha için neredeyse 65 milyon dolar. Diğer birkaç oyuncu ücretsiz ajan olarak katıldı. Daha fazla takviye olabilir.

kredi… Marta Lavandier/Associated Press
kredi… Pau Barrena/Agence France-Presse — Getty Images

O ve Barselona, ​​​​yüksek gelirli oyuncuları benzer alışverişlere özen gösterin bile, Laporta Robert Lewandowski, Jules Koundé ve Rapha gibi yüksek profilli satın almalar için yaklaşık 150 milyon dolar harcamaya imza. kredi… Pau Barrena/Agence France-Presse — Getty Images

Laporta’ya, 34 olacak olan Lewandowski’yi ve kullanıcılarını kullanımdan çok olacak. Sahadaki başarının, gelire dönüşmesin mali durumunuzla destekleyeceği bir geleceğin iddiasındadem bir parçası. Strateji, 2003’te küresel ve futbol takımından en iyilerinden biri olarak kutlanan bir Barselona takımıyla sona eren yedi bir dönem olan, başkan olarak ilk görev süresinden yararlanıldığın tekrarı.

Önceki görev süresi hakkında “benim zamanımda çok yüksekte tuttuk ve başarılı olduk” dedi. “Ve dünya çapındaki Barça taraftarları, dünya çapında 400 milyonluk taraftar, belli bir yaklaşık durumdalar.”

Ancak zaman ve gelirler değişti. 2003 yılında devralındığı Laporta kulübünün gelirini ilk kez kazanmaktan ve artan borçlarla birlikte bir mali krize saplandı. Ancak o zaman zaman 10 kat daha küçük ve kulüp, ticari bir dev dönüşme henüz başlamamıştı.

Bu takımların ayrıca, o zamandan beri İspanyol tarafından kullanılan oyuncuların harcamaları üzerindeki katı kısıtlamalara uymaları gerekmedi ve Laporta’nın canlanma planlarının önünde en acil engeli bu kurallar. La Liga, Barcelona için tek bir avroylameyeceğimize dair henüz bu yeni transferlerin hiçbirini kaydetmedi. Takımın son teslim almadowski’ne karşı olan temkinli lig, bu oyunculardan hiçbirini, hatta son hazırlık yılı boyunca Lewandowski’ bile sezon için hiçbir markada kullanmadı.

Laporta en son satışlarının barınma’nın La Liga’nın ödemesini karşılamasının ve yeni imzalar tablasını kaydetmesininünü açması konusunda istekte bulundu. Satışlar hakkında -en şık olarak- Barcelona’nın sunumunu kara itecek olsa da, “Bu, dürüst olmak gerekirse, bir karardı,” dedi.

Laporta, taraftarların Barcelona’nın yıl kupalar için mücadele etmek için her şeyi oluşturan her şeyi yapmasına “bu bir gereklilik” dedi. Maliyeti ne olsun. kredi… Joe Buglewicz/EPA, Shutterstock aracılığıyla

Bu tür bir müdahale – cüretkarlık ve cüretkarlığın bir okulunun modern tarihi boyunca önceki başkanların benzeri olmayan bir kişilik kültündenan Laporta’ya özgüdür.

Çocuklar Las reklam panolarına koymasının ve kısa ömürlü ve geniş çapta kötülenen Avrupa Ligi’ni savunan savunmaya devamın savunucusudur. (Barselona, ​​​​Real Madrid ve Juus – büyük cihaz için üçü için başvurun 12 takımdan – Laport’un şu anda en faydasını açık bir rekabette takımlara projede ilerliyor. Geçenlerde Andreaventus ve Florentino Pérez, Juventus ve Florentino Pérez, Juventus ve Florentino Pérez, Juventus ve Florentino Pérez, Juventus ve Florentino Pérez Real Madrid’deki yerleşecek.

Ancak Laporta’nın önceki başkanları ve özellikle de onunla popüler olan selefi Josep tarafından önerilen büyük bartom kabul edebilecekleri şansının projesindendir.

Bartomeu, mevcut başkanın eserinin aynısını yapsaydı ne olurdu? Önceki yönetim kurulu kadrosundan yardım eden bir üye olan Marc Duch dedi. “Hepimiz yanıyor, onu işaret ediyor ve onu kovmaya kayıtlık.”

Duch, daha önceki altın çağla olanlardan dolayı Laporta’ya daha geniş bir yerdeki fanatik ve hatta sosyal medyadaki savunucular tarafından desteklendiğini söyledi. Duch, “Laporta’nın arkasından bir başarıya ulaşmak var” dedi. “Büyük bir hayran kitlesi var: Papa gibi, Kim Jong-un gibi: en büyük lider.”

Laporta’nın yoğun ilgisi, odadaki tek tartışmade ortaya çıkacak. Laporta’nın cumhurbaşkanlığına adaylıktan önce, temelen kötüe karşı bir koruma olarak bir yaşam olan 125 milyon avroluk bir garanti bütçesinin geleceğine. Ancak topluluk üyeleri, Laport’ya başkanlık için meydan okuyan bir işletmeci olan Victor Font’a göre, yakın bütünde, artık herhangi bir kişisel olarak kabul edilebilecek şekilde düşünülmekten ibarettir. Bu yüksek, Font, Laporta’nın – borç almasından ve yapacaklarını satarak – kendisinden hoşlanmadığını, kendisinin riske attığını söyledi.

“İşler yoluna gideceğiz” dedi Font, “duvara çarp.”

Bir başka yaz imzası olan Franck Kessie, geçen ay Las Vegas’ta Real Madrid’e karşı oynuyor. Tek sergi maçı 18 milyon dolar kazandırıyor. kredi… Ethan Miller/Getty Images

Çıkar çatışması düzenlemeleri yıl da eski ve bir dizi Laporta’nın üyelerini, iş ortaklarını ve aile üyelerini yönetici rollerine getirdi. Laporta için, satın alınmadığı için gözden geçirilecek bu çok önemli şey. “Güven kullananlardan olmayanlarım var” dedi. Sadeceport tarafından göreve devam ediyor: Laport atanan bir genel aylar içinde istifa; Laporta onun yerine geçmekte onun kendisi başlıydı.

Aynı, bir grup insan olan güvenini yeniden inşa ve birçoklarını, aynı zamanda aynı öğrencilerden indirimlerini kabul etmeye başlamak zorunda kalmak zorunda kaldı, aynı zamanda yeni sınıflara sekiz haneli meblağlar sıçramatıyor. Laporta, hisse ödemelerini kabul eden oyuncuları “kısaca maaşramanlar” olarak nitelendirdi ve maaşını azaltarak ve azarak yüksek kazançlı oyuncuları çıkaracağı konusunda geleceklerin beklentileri dolu bir şekilde yenine uyacağı konusunda kararlıdır. Ancak, işin işi her zaman işi.

Yazı kadar kazanılan bir oyuncu, yeni bir düşüşyi reddeden bir oyuncu, 2019 yazında yaklaşık 100 milyon adet yetiştirilmiştir. De Jong, tüm yaz boyunca yoğun spekülasyonların konusu oldu, çünkü “Barcelona’nın genel gözdesi daha düşük bir maaşı kabul etmesi için zorladı – zaten 17 milyon avroyu (17,3 milyon dolar) kabul etmişti – veya yeni bir uygulamayı kabul etmişti. (Manchester United’ın en teklif verdiği bildirildi.)

Ancak, ancak de Jong, İspanya’da dilediğini kabul edebileceğini ve Laporta’yı “laporta” ilan edeceklerini söylerken, de Jong’un sevgisini yeniden canlandırarak “kulübe yardım etmesi” için ekledi. Sendikalar ve İspanyaligi meclisi, Barcelona’yı de Jong baskı uygulaması konusunda yardımda bulundu ve sizin yardımınıza Laporta, kulübünün de Jong’a onun eşyasını hissedeceğini söyledi. Laporta, “Bir var ve sözleşmeye uyuyoruz” dedi.

Barınağa’nın şu anki kullanımı, ilkbaşlangıçta hayata geçirilena kadar kullanılacak bir şekilde kabul edilebilir. Bu takımlar arızalı bir futbol oynuyorlar, bir dizi kupa ürettiler, günümüzde popüler süperstarlardan oluşan bir kadromuz devam ediyor. Lionel Messi’nin önümüzdeki yıllardaki rakamı 132 milyon dolar değerinde.

Barcelona’nın borçları, Messi’yi La Liga’nın maliye uygun yeni bir sözleşmeyle tamamlanmak imkansız hale geldi. Fiyatı yüksek olan Messi, Katar’ın sahibi olduğu Paris St.-Germain’e serbest oyuncu olarak katılarak Barcelona’ya ağlayarak veda etti. Messi’yi başkan adayı olarak tutacağına Laporta, o sözden beri özlemle onu geri getirmek istediğini söyledi.

Laporta, “Başkan olarak, ona kariyerinin en anını yaşatmak veya kariyerinin sonu için daha fazla bir an vermek için ona bir kişiliğim olduğu için” dedi. bu nasıl.

Bir kulüp üyesi Laporta’nın popülaritesi hakkında “Büyük bir hayran kitlesine sahip” dedi. “Papa gibi, Kim Jong-un gibi: en büyük lider.” kredi… Hiroko Masuike/The New York Times

Bu arada ilişki yıprandı: Laporta, sürekli kampanya modunda, Messi’yi eve çalışılacak devam ediyor. Messi daha önce Laporta’sını “tanıtıldığı bir hayalden ibarettir.

Bu nasıl çözüleceğine dair sohbet ancak daha sonra gelebilir. Aynısı, Barselona’nın pandemi sonrası bir ekonomide devam eden geleceklerini gelecek şekilde devam edecek veya tüm imzalarını kaydedemezse ne olacak veya gelecek yıl ne hakkında zor soru için de geçerlidir. ondan yıl, dokuz haneli faturanın vadesi geldi.

Laporta şimdiki zamanda yaşıyor. “Kazanmak” dedi, “evrensel bir motivasyonudur.”

Ama artık tarihi doldu. Laporta, ilk adımı atmak üzere ilki kibarca bitirir. Yeni bir finansman düzenlemesini, Goldman Sachs’ta randevusu var.

Devamını Oku