HaberleR

güncel tanıtım sitesi

TUSKALOSA, Ala. — Sonlara doğru, tam olarak bir tarih futbolla sonra beynimizi bozuldu, Ray Perkins hala sporun okudune kapıldı.

Alabama’da oynayan ve antrenörlük yapan ve NFL’nin Giants ve Tampa Bay Buccaneers’ı eğiten Perkins, öğretmenlik yapmak istedi. İki kez, eski çantasına ve bir görüşmesi olduğunu duyurdu. Koçluktan yıllar sonra, yine de let oyun kitaplarına baktı.

Daha sonra, 2020’de 79 yaşında ölmeden önceki aylarda, Perkins ailesi, bilim adamlarının o gitmiş öncesini incelemesine başvurmaktan vazgeçmedi. Nihai küçük çocuklar için ekipler ve çocuklar için yoğun bir şekilde bir vaka.

Perkins’in dul eşi Lisa Perkins, The New York Times’a verdiği röportajda, Alabama’da Koç Bear Bryant yönetimi ve daha sonra Alabama’da bir kullanıcı tarafından satın alınan aile tarafından ilk kez halkına açıklanması, “Kalbimde, onun sahip olduğu” dedi. onu başardı.

Perkins, 1983’te Alabama oyuncularıyla koç olarak. kredi… İlişkili basın
Lisa Perkins, Ray Perkins’in ulusal dünya çapındaki yüzlerini gün ışığı. kredi… The New York Times için Charity Rachelle

Alabama’nın futbol rösan’larının başından sonuna kadar her şeyden fazla bir süre sonra, maliyetle ilgili olan. Patologlar, Alabama’nın oğlu Alabama’ların korkunç’larının korkunçluğunun, Bryant’ın 1960 takımındaki en az dört takımındaki, Alabama’nın üç yıldaki şampiyonun birinden en az biri de dahil olmak üzere, CTE’nin doğrularını doğrular.

Orange Bowl’da Ne savaş oyunu zaferle oyununun kahramanı 1965 kişida, CTE ile aile hakkında en az üç adam ve az yakalanmaklarını düşünen en iyi vardı.

Buna karşılık, oyuncuların ve ailelerindenleri, geçmişin futbolda olmak üzere ve 2009’dan bu yana yana altı ulusal şampiyonluk da dahil olmak üzere Alabama’nın daha yakın başarılarından zevk alsalar bile, atletik kariyerlerin sert ve kötüleşen hedeflerle boğuşarak sona erenler.

Bir kişinin kafasına kadar kesin olarak teşhis edilemeyen bir şekilde son değerlendirmeler olarak kabul edilmeyen şekildeki oynanabileceklerde mevcut olan CTE’nin yansımaları sarar olarak bir şekilde göze çarpabilir: karışıklığı ve hafızada, öfke spazmları ve konuşma ve karar vermede keskin vuruşlar.

Alabama’da stoper ve stoper oynayan ve 2020’deki geliştirmeden önce CTE’yi Paul Crane’in dul Heike, “On gerçekten gerçek anlamda gerçek olacaklarını görmek” dedi.

yaklaşık 60 yıl önce, CTE’nin bir risk olmaktan çok önce, Alabama gibi bir yerde futbol, ​​​​zenginlik, itibar ve kıskançlık için bir yol noktasıydı. Şimdi bile, ıstıraplarının oyunlarını ve ailelerini, futbolu kamplarından veya Amerikan okullarından uzak tutmak konusunda isteksizlerden. futbolu yönetmek.

Sporda Kafa Yaralanmaları ve CTE

Sporcularda beyinlerinin neden olduğu kullanımdan tasarlanabilir.

  • CTE ., Açıklamalı : Dejeneratif beyin dersleri en sık NFL oyuncularıyla olmuştur, ancak diğer sporcularda da olmuştur. İşte tercihiniz.
  • futbol:2020’de futbolcusu Scott Vermillion, sporda sarsıntıları korkulukları halka açık bir CTE olan ilk ABD profesyonel.
  • kızak :Kayan sporlarda – büyümek “kızak” olarak kalpten beyinleri, oyuncak kızakları ile ilgili olabilir.
  • futbol:Demaryi Thomas, Aralık 33 sevgilinde C’ye göre, ancak bu tek başına futbolun NFL’nin hızlı düşüşündeki hayalini yansıtmıyor.

O zamanlarda oyuncuların çoğu için sağlık korumaları olan kişiler fedakarlıklardı.

1960’larda oyun olan “al olarak direkt ve daha sonra orda at” olan “Tennessee’de küçük ve daha sonra oradam” dedi.

Slovenya, CTE’nin başına gelen darbenı yaşamak istemediğini söylüyor, “Burs, kafama almayın, sorun yaşamak istiyorum” dedi. sadece.”

Neşeli Bir Hayatın Düşüşü

Sloan’a çok fazla Ray Perkins, büyüdüğüm büyümek için yaşamak için bir yaşam sürmek için Tuscaloosa’ya geldi. 1983’teki tarihten önce dünya çapında şampiyonluk yolcu ve anda 100.077 müşteri gidişinde adı Bryant, berabere kaldı.

Sıkı bir son ve geniş alıcı olarak Perkins, üç sezonluk üniversite futbolunda 908 yarda kaydetti. Alabama bu sezonların iki ulusal dünya çapındaki şampiyonlukları kazandı ve Perkins Oyunda takımı kaptanı oldu.

Koçluğa dönmeden ve Bill Belichick, Romeo Crennel ve Bill Parcells’in kariyerlerini inşa etmeye başlamadan önce Baltimore Colts için oynamaya başladı.

Ray Perkins buluşuyor. Alabama’dan sonra Baltimore Colts için oynamak ve sonra koçluğa tekrar döndü. kredi… İlişkili basın

1979 ve 1982 arasında yer aldığı yerdeki Giants ve koçluğu arasında Bryant’ın yerini aldı. Alabama’da 32-15-1’e gitti ve 1986’da son deplasman olan Crimson Tide’ı 2 numaraya kadar çıkardı.

On daha kısa bir süre önce, bir genç kolejde koçluk hedefinde ve sonra bir lisede olarak kaldırılır.

Perkins’ koçluk kariyerinin sona ermesinden birkaç yıl sonra, dünyada fark olmaya başladı. Kendini tekrarlamaya başladı, hafızası gıcırdıyordu. Bir nörolog, günümüzün gündelik bir düşündüğünü ve Perkins’in yaşadığı bir hayat yaşadığını. Kızları ve Alabama futbol maçları için etkinlikler, Chuck’s Fish’te akşam ve Belediye Belediye Binası bir pub olan Innisfree’ye bir baskın baskın.

Ancak sizin için çok daha fazla belirgin ve sık olacak ki, ailesi, onlar için farklı olacak ve üzüleceklerini söyledi. Öfke ve meydan okumaları. Konuşmakla tartışmadı. Hafızası bozulduğu için kızı Shelby’den özür diledi.

Diğer kızı Rael Perkins, yağıştan geçen dakikaları “Dışarı terk edip devam eden” dedi. “O an, ‘Düğün günümde kimden bilinmeyecek’ diye düşünüyorum.”

Rachel Perkins. “Düğün gününde kimden bilinmeyecek” diye düşünülür hafızası zayıflarken. kredi… The New York Times için Charity Rachelle

Ray Perkins, haftalar sonra 2020’de öldü. Beyninin daha ayrıntılı bir incelemesinde, artan dört bölgede bir ayrıntılı görünüşte Aşama 3 CTE görülüyor. İncelemeyi yürüten Boston Üniversitesi’nden nörolog, Alzheimer Dr.

Stein, “Yıllarca oyun oynama, kullanım amacına sahip olmak ve diğer herkesin komorbid olması olması olması gerektiği gibi.

Ray Perkins beyninin hafıza merkezi hipoampüsü, aşılama ve ciddi anlamda kafayı bulmak için solgun ve küçülmüştü.
Kronik travmatik ensefalopatisi olmayan bir düşük hipokampusu. kredi… Boston Üniversitesi CTE Merkezi’nden Dr. Thor Stein manzara görüntüsü

Doktorlar, Pers’in ölüm sebebinin CTE olduğunu belirleyemediler. Ne de olsa beynimiz daha büyüktü.

Stein, “Ömründe çok büyük bir beyne sahip olduğunuzda çok daha iyisiniz” dedi. “Dokusunu geçmişti.”

Vaka Listesi

Alabama’da oynadıktan sonra 1968 Harika Bowl’u kazanan Jet bir üyesi olans Crane takımı olmadan Stein’in Perkins’in aklını incelemesinin bulamayacaktı. Kayıkçılıkta vela dolu rahat bir hayataden önce Crimson koçluk yaptı.

Ama yolda ilerleme da yavaş yavaş ezici hale geldi. Bir durumda, bir randevudan sonra Alabama’daki okula gideceğimiz Florida’da yaralandı. Daha sonra 24 deva istedi. Perkins de benzer şekilde solgunlaşırken, eski arkadaşının gözünde nasıl sona erer.

“Bu onu çok rahatsız ederdi ve ‘Umarım böyle değilimdir’ derdi. Böyle bir modelden bir durumdan düşmem” Lisa Perkins, ağırlığın diyetinin çalışması için bağışlama kararında Crane’in açıklamalarının bir faktör olduğunu da ekledi.

Diğer Alaba oyuncuları da yıllar içinde sorun oluşturma.

1960’ların belki de en ünlü Alabama olan 79 Joe Namath, futbolun nasıl bir gidişi hakkında halkına konuştu. Namath’ın Alabama’daki oda arkadaşı arkadaşı Abruzzese, 2011’de öldükten sonra, Ray, sansasyonel bir oyun olan CTE Ken Stabler’ın, aynı zamandaki zamanda giden CTE Steve Bowman’ın, 2017’deki ilk önce, onun ölümü inandığına inanmadığına. CTE, kaygılı, ilgili ve değişkenlik ile yaşadıktan sonra. Alabama’da değerlendirmeden sonra ilk tur draft hakkı olan Dennis Homan’ın ailesi, onun da gözden sahip olduğunu düşünüyor.

Joe Namath, 1964’te Orange Bowl’dan önce. kredi… İlişkili basın

Karısı Charlotte okul okulundaki okul okulları okul okulları hiç unutulmadı.

“Bugün,” dedi bu yaz, “ye, ne, dışarı çıkmaktan, duş alıp almadığını, kızının aramadığını aramadığını araştırdığını bilmiyor.” Arada bunun akıllıca konuşacağını: “’Sanırım bir tanesine çok fazla vuruldum.’”

Her konu hakkında şikayetten veya olduğundan bahsetmek. Eski oyuncular, uzun zaman takımında kullanımda kullanımda olan konuşmalarda pek girmezler.

Gulf Shores, Ala.’da bir cerrah ve 1964 ekibinde bir merkez olan Dr. Gaylon McCollough, “Asla ortaya çıkmadı” dedi. “Bazılarının endişeli olduğu düşünülemez.”

Belki bazı, kolejde satışlar, iki beyin sarsıntısı ile ilgili olarak, yetersiz olan McCollough’dan hoşlanmamaktadır.

“Gördüğüm için çok amaçlıyım” dedi.

Haziran ayında gerçekleşecek bir araştırma, genetik bir varyantın, tekrar tekrar tekrar darbe alan bir keşif yolunda CTE’yi açabileceğini buldu.

‘Babam gitti.’

Heike Crane, arkada okudu ve müstakbel ortamda Paul ile bir Long Island ile bir vardiyası ile diğer insanlarla tanışarak bir araya geldi. Takım denenmiştir sürahi bira ısmarladı; Paul Crane portakal suyu içmek ve futbolla hiç ilgilenmeden sunucuyla sohbet etmeye başlamak için. Sonunda bitecek kadar evli kalacaklardı.

Kederli ve köpeğiyle yalnız, temizlik için pişman değil.

“O oynamasaydı” dedi ve “bizim başımıza gelenlerle ilgili” dane sözlerine ekledi.

Kocasının oyununu izleyen ve aynı zamanda Alabama’da aynı şekilde, benzer şekilde, Dennis Homan Crim Tide için yarışmaya kadar CTE’yi futbola yakın bağlama için geçmiş için bağışta bulunmuyor.

“Bunun için Alabama’yı suçlamıyoruz” dedi. “Kimsenin bilemeyeceğimizi sanmıyoruz.”

Oyuncuların beyinlerini araştırma için adamaları için lobi yapanlar Per futboluna daha fazla vurgu da dahil olmak üzere, öğrenciler için öğretilmeden daha fazla eğitim şansı ve gözü istiyor.

kredi… The New York Times için Charity Rachelle
kredi… The New York Times için Charity Rachelle

Yakın zamanda Concus Legacy Foundation için ideal olan Rachael Perkins futbol oynayabilir, şimdi şimdi tüm bu okulda var ve CTE’nin nasıl olacağı” dedi.

Babasının futbol kariyerinden kalanlarla süslenmiş “İnsanlardan kalma CTE’den dolayı futbolun ölmesinden ya da gidişinden çok yıl” dedi. “Ama cevabım şu ki babam gitti. Yani bir oğlunuz varsa, bir erkek erkekiniz varsa, bir kocanız varsa, ona mi gideceksiniz? Futbolun havasında olmak istemiyoruz ama hayatımızdaki için konaklamamız gerekiyor.”

Değerlendirmesi tamamlanabilecek ne kadar olabilir, daha fazla malzemeden ölmeden ölmesi ve beyin eğitiminden alınacak eğitimlerin gözden geçirilmesi bekleniyor. Dennis Homan, Stabler’dan sonra teslim etmeyi kabul etti.

“Sanırım, ‘Eh, eğer Kenny’nin başına geldiyse, benim gelebilir. Ben senin üzerinde değilim ve sana o yapacak kadar cesursa, ben de seni'” dedi Charlotte Homan.

“Sanki” diye ekledi, “hala bir takımız, bu işte beraberiz – bu ne anlama geliyorsa ve gidişse götürsün.”

Devamını Oku