HaberleR

güncel tanıtım sitesi

Real Madrid’in Paris St.-Germain’i elemek için arkadan giriş, Madrid’in Santiago Bernabéu sistemiunda Şampiyonlar Ligi futbolunun hareketli bir gecesiydi. Mart ayının maçıki maçı, Avrupa aristokrasi yeni parasının bir olarak karşılanmış olarak kullanılmıştı ve muhafı eden Real Madrid galip gelmişti. Ama sadece.

Artık bittiğine göre, Paris St.-Germain başkan Nasser al-Khelaifi öfkeliydi. Ve hakemlik çalma çalmaz al-Khelaifi anaokuluna geçmiştir.

O ve PSG sportif direktörü Leonardo, doğruca hakem Danny Makkelie ve maç desteğinin kullanımıma ilgi alanlarına yöneldi. Kaybeden oyuncular bir mağlubiyet küçük hayal kırıklıklarını anlatılar veya tamamlamaları tamamlamaları bir durum değildir. Ancak Hollanda’dan gönderilecek bir yetkili olan Makkelie, Madrid’deki tünel içinde kabul edilebilir tümleştirilebilirn benzerlik açısından.

Maçtan sonra, The New York Times tarafından incelenen bir raporda, al-Khelaifi ve Leonardo’nun “saldırgan sergilenmesini ve tayinin giymeyi tercihma sonra tercihe” yazdı. Al-Khelai ve Leonardo’nun “kapıyı engellediğini” söyledi. Başkan, daha sonra “asistanlardan tarihin tarihini kasten vurup kırdığını” yazdı.

Olaylar, Avrupa futbolunun yönetimi UEFA için bir devrim yarattı. Al-Khelaifi, Avrupa futbolunun en güçlü adamlarından biri, UEFA’nın en üst yönetim kurulunda yer almak ve yayın bağlantıları üzerinden Avrupa futboluna yüzlerde yakınlarda bir medyanın başkanlığında dahil olmak için fazla sayıda olan bir yönetici. — uzun süre çıkar çatışması endişeleri uyandırmıştır.

Daha sonra olacaklar, kişiler ve tercihler bu endişeleri daha da artırdı. Olaydan 24 saat sonra UEFA disiplin soruşturması yazısını duyurdu. Ve sonra sessizleşti.

Haftalar geçti. Sonra aylar. Real Madrid ile arasındaki denge düzeninin maçlarında meydana gelen olaylar soruldu ve karara bağlandı. Ancak, UEFA’nın, Avrupa’nın en zenginlerinden PSG’deki rolne ek olarak, aynı zamanda UEFA’nın en büyük ortaklarından olan Katar araç şirketi olan beIN Media Group’un da merkezi olan al- Khelaifi okullarından biri olan al- uzadı.

Sadece Haziran ayında, Avrupa futbolun sona erdikten sonra, büyük bir olaydan sonuçtan sonra, UEFA bir kısa bir şekilde yayınlandıktan sonra. Son davalarının listesini verenlerin listesini 5.: UEFA, eğitim sayfasından beri eğitim sayfasından beri Leonardo’yu “te dürüst beğeniyi kabul edeceği için bir burada yasaklayacağını söyledi.

Tuhaf bir şekilde, inceleme raporuna göre daha kötü görüntüda içindeki el-Khelaifi’den bahsedildi. UEFA, soruşturmasının incelemelerini veya el-Khelaifi’nin neden cezatan kaçındığını görmekte. Gecikmenin de açıklanabileceğini söyledi: Sadece yarışmalarında hala yarışan takımlarını içeren soruşturmalara öncelik verdi.

PSG yorumundan kaçındı.

Mart şampiyonlar Ligi maçında PSG’den Lionel Messi ile hakem Danny Makkelie. Makkelie, kavgan sonra üst düzey PSG yetkililerini saldırganla suçladı. kredi… Javier Soriano/Agence France-Presse — Getty Images

Yine de organizasyonun okullarının konuları gazileri kafa karıştırıcılar. okul yirmi yıldır bir UEFA başkanı olan Alex Phillip 2019’da yarışmadana kadar yönetim ve uyum başkanı olarak görev yaptı. The Times’ kararın zamanlamasının tek başına kendisine gönderilmediğini söyledi. Phillips, “Onu gömmek için sessiz bir zaman bulmayı beklerlerdi ve insanları unutacağını ve uçacağını umarlardı” dedi.

UEFA’nın disiplinin son eleştirisi öne çıkıyor. Phillips, “bölgesel tasarım ürünü olarak çoktır. “Hal, ana sistem üzerinden sistem kullanır.”

Al-Khelaifi UEFA davası için hassas bir araç geliyor. Avrupa Adalet Divanı, bir grup kulübün UEFA’nın yaşayacak ve yarışma organizatörü olarak düşündükten sonra gelecek yıl karar verecek. Kaybederse, Avrupa futbolunun milyarlarca hazinesi işinin nasıl ve kim tarafından organize edilir ogemonyası ciddi bir alışverişte bulunabilir.

Madrid’deki tünel kazası, PSG’nin UEFA tarafından soruşturulduktan sonra ilk kez olumlu sonuç elde etmesi değil. 2018’de, UEFA’nın mali kontrollerini tasarlamak durumdayken nasıl en son durumda kaldılar Ligi futbolun uygun bir ihtimal. Ancak, UEFA’nın kendi stratejilerini araştıranlarına karşı yanı başında yer alıyorsun PSG, aşağılayıcı ve pahalı bir cezadan kurtuldu.

El-Khelaifi ve UEFA ilişkileri.

Organizasyonun, Avrupa futbolunun en takımlarından oluşan bir ekibin büyük bir harika Ligi oluşturmak için bir teklifle başarılı bir şekilde 2021’in başındaki UEFA’nın baş orta olarak ortaya çıktı.

Ancak Harika Ligi başarılı, UEFA’nın finans motoru olan ve yaygın olarak küresel spor en iyi lig’ni kampanya olarak kabul edilen şampiyonlar şampiyonlar.

Ancak el-Khelaifi, PSG’nin ayaklanmayı bastırmak için halka açık ve özel olarak lobicilik yaparak UEFA’nın yanında yer alacağını söyledi. Bu yarışmacıydı: Al-Khelaifi kısa süre, UEFA’ Şampiyonlar Ligi ve diğer iki kulübün kulübünün orta sınıf için ortak olan 200 takımdan çok büyük kulübün kulübün çatısı için ortak olan Avrupaler Birliğinin başkanlığına seçme — ve beIN Sports için tr büyük müşterilerden biri.

Küresel futbolun yönetim organı FIFA’nın eski yönetim başkanı Miguel Maduro, “Açık bir çıkar çatışması var” dedi. “PSG’nin kütüphanesi bir donanımla, kulüpler UEFA’da örnek olmalıdır. Ancak UEFA’nın buna ekonomik çıkar olması olması nedeniyle, ona gereksiz bir etki veriyor. UEFA yapma konusunda ekonomik çıkarları olan hiç kimse yönetimden ile iş çıkarları.”

Eski UEFA başkanı Phillips, el-Khelai’nin UEFA yönetimini idarenafini engelleyecek, ancak bundan çok az destek bulduğunu söyledi.

Phillips, personel üyelerine “Tüzükte çıkar çatışması içeren bir madde var” dedi. “Sen koydun, neden uygulamıyorsun?”

UEFA başkanı Aleksander Ceferin uzun bu tür endişeleri bir atı ve hatta ülkesinin idaresinin yakın bir sırdaşı ve ara tenis partneri olan Katarlı Al-Khelaifi’nin bir sorunla mücadelede kararlıda kararlıdır. İsviçre. Bu hafta, Avrupa futbolunda büyük güç simsarları bu haftalar Ligi çekilişi için İstanbul’da buluşurken, ECA oyunundaki Ceferin ve al-Khelaifi büyük finalden sonraki ikili görüşmelerde yardım.

Bu etki, PS’ninndekindeki büyük paralara karşı zaten temkinli olanların cebin cebin kaçmadı. Bu sezonlar şampiyonlar’nde bir takımı bir başka yönetici, Barcelona’dan Joan Laporta, bu yazın başında The New York Times’a verdiği bir röportajda, PSG gibi devlet kulüplerin’nde bir takımı oyuncu için kendi imkanlarının iki katını tekliflerden önden yakınmıştı. -dolar transferi.

Bu arada Maduro, UEFA’nın işletmesinin PSG’nin farklı bir kural olarak satın aldığına mandıra “şüpheler barındırmanı” söyledi. 2018 itibari ile adil oynanabilirliğin “inanılmaz” olarak nitelendirildi.

“UEFA’nın siyasi açıdan, bağımsız bir kuruluşa bir kulübün yanında yer alarak, karşılamayı baltalıyor” dedi. PSG’yi mali uyum davasında soruşturan ve karara saldırıyı öldürmeyi ya da istifade etti.

UEFA başkanı Aleksander Ceferin, el-Khelaifi’nin seçici rolleriyle ilgili endişeleri bir olacak attı. kredi… Kai Pfaffenbach/Reuters

UEFA, o. beri ABD’nin eski futbol baskani Sunil Gula’yi mali soruşturmayı planlamak için atadı. Gulati ve Ceferin, onun ikisinde de FIFA’nın oturumunda görev yaparken bir ilişkilendirme.

UEFA’nın bu yılın başındaki açıkladığı yeni mali kontrollerini izlemekle ilgili kişi Gulati’dir. Ancak bu uygun düzenlemelerin oluşturulabilmesi için yeniden şekillendirilebilir ve UEFA’nın yarışmalarında benzetilmek için dönüştürülecek şekilde tasarlanacak şekilde yeniden adlandırılmıştır. Eskiden Finansal Fair Play sistemi olarak bilinen sistem artık “finansal sistem” düzenlemeleri olarak bilinecek.

Kuralları oluşturmaktan sorumlu UEFA yetkilisi Andrea Trao Nisano günlerine teslim edecekleri demeçteçilik, “Rekabetçilik sadece teslimle ele alınamaz”

Futbol endüstrisinin geri dönüşü için uygun pandemisinin dikkate değer sarsılırken bile cömertçe harcamaya devam eden PSG için uygun bir zamandaki gibi görünüyor. Sadece bu yazın transfer döneminde, kulüp, yıldız için Kylian Mbapp’yi tutmak için rekoré’yi tutmak için yeni bir sözleşme de dahil olmak için oyuncularına yaklaşık 200 milyon avro taahhüt etti.

Aynı zamanda bu hafta basında gelen gösteriler, yeni yarışmalar için çok fazla harcama için veya UEFA’dan geçen iki düzine arasında düşünüldü. Bir cezanın büyüklerine, meydan okuyan – ve bunlardan kaçınan – Körfez milyarlarca finanse edilen Manchester başka bir kulüp olan UEFA’nın olası.

Laporta bu yaz, “Kulüpler için bir ayrıcalıklı gibi görünüyor” dedi. “UEFA’ya yakın devlet kulüpleri.”